O nás

Určitě to znáte: celá léta sníte o místech, kam byste se rádi podívali. Vyhradíte si na to čas a peníze, najdete cestovku, která tam míří. A zdaleka ne vždy se to povede. Někdy z důvodů, které ovlivnit nelze: třeba počasí. A mnohdy z důvodů, které ovlivnit lze. Že si své vysněné místo neužijete, protože jste jen profrčeli kolem a vlastně ani nebyl čas. Protože pro cestovku jste jen náklad, který je třeba odbavit a moc se s tím nepárat. Protože s vámi jedou lidi úplně jiné krevní skupiny.

Zkusili jsme to jinak. Dát dohromady lidi, kteří si vzájemně vyhovují, mají obdobné preference a nároky, a hlavně – rádi cestují. A pro ně nabídnout na míru šitý itinerář přesně dle jejich požadavků. Osobní a přátelský přístup. Nadstandardní služby. Postupně se okruh rozšiřoval a ukázalo se výhodné tyto cesty legalizovat na oficiální platformě. Vznikla cestovní kancelář Fitz Roy.

Na našich cestách se snažíme neukazovat naleštěné kulisy, ale přiblížit se podstatě. Proto preferujeme méně vyšlapané cesty, ale našlapujeme opatrně, aby za námi nezůstala spoušť. Když strávíte večer v indiánské chatrči s kupou dětí a pištícími morčaty pod nohama, dozvíte se o životě horských indiánů více než v klimatizovaném divadle na folklórním představení pro turisty. A spíše tak získáte zážitky, které se nerozplynou za měsíc, ani za rok. Které ve Vás zůstanou. Prý se tomu říká ekoturistika a je to teď IN. Ale nám to nevadí.

Okénko do historie

Robert FitzRoy byl kapitánem na lodi Beagle, s níž se plavil přírodovědec Charles Darwin na svých pionýrských cestách kolem světa. Obzvláště pozoruhodné jsou jeho výzkumy v Jižní Americe; návštěva Galapág jej vedla k formulaci evoluční teorie. Více se dočtete třeba zde.

Rádi bychom na vašich cestách sehráli podobnou roli jako kapitán FitzRoy; být spolehlivou základnou, z níž můžete podnikat ty nejsmělejší objevitelské cesty. I dnes je co objevovat; když ne nový druh orchideje či motýla, možná objevíte sami sebe. Určitě vás tyto cesty obohatí, tak jako léta obohacují i nás. Vítejte na palubě!Kontakty

tel. +420 234 648 660
mobil: +420 737 773 937
email:

Fotografie

Chimborazo – nejvyšší hora Ekvádoru (6310 m n. m.)

Tudy prochází rovník

Potosí – práce v dole

La Paz

Machu Picchu – Chrám Slunce