Kolumbie

Tajemná říše El Dorada

Kolumbie je pozoruhodná země s bohatou historií a nepřebernou nabídkou přírodních krás. Země plná tajemství, jež ve svých dílech mistrně popisuje G. G. Márquez. Ve vymezeném čase se pokusíme poznat to nejzajímavější, co Kolumbie nabízí: prehistorické kamenné obry kultury San Agustín, tajemnou lagunu Guatavita a kamenné terasy dávných měst ve vysočině Santa Marty. Budeme obdivovat vznešenou krásu koloniální architektury ve městech i horských vesničkách a vypravíme se do pouště Tatacoa pozorovat hvězdy. Odpočineme si pod palmami na karibském pobřeží a vychutnáme si šálek kávy; zde se totiž rodí, jak vám každý Kolumbijec potvrdí, ta nejlepší káva na světě…

Itinerář

1. den: přelet Praha – Bogotá – Cali.

2. den: přejezd do koloniálního městečka Popayánu, jednoho z nejhezčích (a nejzachovalejších) koloniálních měst Latinské Ameriky, prohlídka města

3. den: přejezd do San Agustinu.

San Agustin4.–5. den: návštěva nejdůležitějších archeologických nalezišť oblasti San Agustin, výlet na koních za kamennými obry dávné civilizace.

6. den: přejezd do městečka Villavieja, nocleh ve stanech v kempu v poušti Tatocoa. V noci pozorování hvězd.

7. den: trek v poušti Tatocoa, přejezd do Bogoty, odpočinek. Nocleh v hostelu.

8. den: Bogota – prohlídka města, Muzeum zlata.

9. den: výlet k laguně Guatavita, posvátnému jezeru legendárního El Dorada (Zlatého muže). Přejezd do Villa de Leyva.10. den: krátký trek do sedla Paso de Angel. Odpoledne přejezd do "nejkrásnější kolumbijské vesnice" Barichara.

11. den: pěšky po staré předkolumbovské stezce Camino Real do vesničky Guane, návrat do Barichary. Ochutnávka místních specialit.

12. den: brzy ráno transfer do městečka San Gil a dálkovým busem přejezd do města Santa Marta na karibské pobřeží.

13. den: celodenní výlet do NP Tayrona, procházky po pobřeží, koupání, odpočinek. Nocleh v hamakách.

14.–18. den: dobrodružný trek džunglí ke Ztracenému městu (Ciudad Perdida) v oblasti osídlené Indiány Tayrona. Noclehy v hamakách v přístřešcích s mosky­ti­érami. Návrat do Sta Marty.


19. den: přejezd do Cartageny, kdysi nejdůležitějšího přístavu a vstupní brány do Jižní Ameriky s dodnes zachovalým opevněním a řadou pozoruhodných historických budov. Město bylo založeno již v roce 1533 a jeho opevnění bylo po dlouhá staletí považováno za nedobytné.

20. den: prohlídka Cartageny (historické centrum, starý přístav, pevnost).

21. den: Cartagena, odpočinek, fakultativní výlet lodí na okolní karibské ostrůvky.


22.–23. den: letecky návrat přes Bogotu do Prahy.

Cesta se uskutečnila v srpnu 2011 se skupinou 11 klientů. 

 Kontakty

tel. +420 234 648 660
mobil: +420 737 773 937
email:

Fotografie

Věžové hrobky v Sillustaní

Galapágy – leguán

Cordillera Blanca – Huascaran.jpg

Amazonie – koupel pod vodopádem

Cordillera Real – orchidej