Rekondiční cesty

Od časů, kdy člověk měl k obědu jen to, co sám ulovil či nasbíral, uplynulo hodně vody. Hýbat se musíme stále méně, což přináší i mnohá negativa. Zjišťujeme, že velikost našeho oblečení roste s věkem nejen v dětství, ale najednou i v dospělosti. Že se už na pátém schodu nemůžeme popadnout dech a nevzpomeneme si, kdy jsme pěšky vystoupali více než jedno patro.

A rozhodneme se s tím něco udělat.

Vilcabamba – na incké stezce

Cesta je známá: změna stravovacích návyků. Více pohybu a méně televize. Méně kilometrů v autě a více na kole. Teoreticky je to jasné. V praxi to jde často ztuha. Ale je jedna možnost, jak si začátek nového života trochu usnadnit. Jak se rozběhnout, a pak už jen běžet; setrvačností to jde snáze.

Naplánovat si aktivní dovolenou. Když se vydáte na týdenní přechod hor, první dny budou krušné. Budete překvapeni, kolik má člověk na nohou svalů a jak intenzivně umí každý z nich zabolet. Ale už za pár dní si tělo začne zvykat. Ochablé tkáně kolem stehenních kostí se rozpomenou, k čemu byly stvořeny, a místo lapání po dechu přijde pravidelný rytmus. Na Vaší cestě Vás může doprovázet i profesionální fyzioterapeut; ukáže Vám, jak se na větší výkon připravit a jak efektivně odpočívat po něm. Naučí Vás pár jednoduchých cviků; když je budete cvičit pravidelně, přestanou Vás bolet záda. Poradí Vám s jídelníčkem a s vhodnou skladbou aktivit, jimž byste se mohli věnovat po návratu.

Vulkán Taapaca, Chile

Doma pak zjistíte, že kopec, který jste dříve bez odpočinku nevyšli ani pěšky, vyjedete najednou na kole. Že se cítíte mnohem lépe. Že ostatním připadáte mladší a spokojenější. V zdravém těle zdravý duch...Kontakty

tel. +420 234 648 660
mobil: +420 737 773 937
email:

Fotografie

Cordillera Blanca – Huascaran.jpg

Cordillera Real – na incké stezce

Galapágy – pěnkava

Galapágy – leguán mořský

Indiánská kapela – vesnička Peguche